Umeboshi, Kuzu, Tamari …brzmi trochę jak imiona postaci z bajki ?

To nic innego, jak trzy fantastyczne produkty o supermocach 😛

Z ich połączenia uzyskamy miksturę, zbawiennie działającą na nasz organizm. Odkwasza, odtruwa, oczyszcza, wzmacnia odporność i jest bogata w wiele cennych składników mineralnych. Najpierw jednak pokrótce o składnikach owej mikstury.

Pierwsze z nich, czyli śliwka UMEBOSHI to marynowana w soli japońska morela. Jest bogata w żelazo, fosfor i wapń. Częste spożywanie pomaga utrzymać  zasadowy odczyn krwi (ok. 7,35 pH). Na Dalekim Wschodzie Umeboshi używana podczas biegunki, zatrucia organizmu, choroby lokomocyjnej lub po spożyciu zatrutej wody. Zapobiega zmęczeniu i starzeniu się organizmu.

SKROBIA KUZU – to bardzo popularna roślina w Azji. Znana ze swych leczniczych właściwości. Stosuje się ją podczas zachorować na grypę, nadciśnienie, gorączkę, biegunkę. Niezwykle wspomaga kuracje zwalczające nałóg alkoholowy i tytoniowy. W medycynie chińskiej skrobia Kuzu jest środkiem odkwaszającym organizm. Pomocny jest przy regulacji wagi ciała oraz oczyszczaniu organizmu. Kuzu jest także wykorzystywany w kuchni. Stanowi naturalny zagęstnik – alternatywa dla żelatyny czy skrobi ziemniaczanej.  To także doskonałe źródło energii, bogate w żelazo, wapń i fosfor.

SOS SOJOWY TAMARI – jak sama nazwa wskazuje został wyprodukowany z soi.  Tamari dostarcza dużo białka, więcej niż samo ziarno soi. Sos jest także lepiej przyswajalny przez organizm. Zawiera między innymi aminokwasy, minerały i witaminy z grupy B. Wzmacnia perystaltykę jelit.

PRZEPIS

  • 1 łyżeczkę skrobi Kuzu rozpuść w zimnej wodzie ( około pół szklanki)
  • następnie zagotuj roztwór na gazie, pamiętając o ciągłym mieszaniu
  • poczekaj aż ostygnie ( w międzyczasie możesz przygotować drugą część mikstury)
  • do szklanki wlej łyżeczkę sosu sojowego, następnie dodaj 1/4 rozgniecionej śliwki UMEBOSHI
  • zalej wszystko wodą z KUZU
  • wypij małymi łykami około 30 minut przed śniadaniem
  • kuracja powinna trwać od 4 do 6 tygodni

Jeśli chcesz stworzyć magiczną miksturę zapraszamy do naszego SKLEPU ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ przy ulicy Monte Cassino 2/2 w Szczecinie

Pozdrawiamy